ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

Společenstvo Prstenu ve Svratouchu

... jazykový pobyt 8. B aneb po stopách hobitů, elfů a trpaslíků ...

     Ve středu 18. června 2014 se skupina čtrnácti odvážných „Hobitů, Elfů a Trpaslíků“ pod vedením dvou statných náčelnic vydala do Svratouchu, aby zde putovala k Hoře Osudu a zničila tak „Jeden Prsten“. Letošní jazykový pobyt byl zaměřen na známý příběh anglického spisovatele J.R.R. Tolkiena „The Lord of the Rings“ – Pán Prstenů.
     Během tří dnů jsme se postupně prokousávali vlastním příběhem (jak anglickým textem, tak filmem – jak jinak než v anglickém znění), seznamovali jsme se s jednotlivými postavami a zápletkami, zajímavostmi z filmu či knihy. Virtuálně jsme také navštívili zemi Nový Zéland, kde byla tato trilogie před několika lety zfilmována, a seznámili jsme se se spoustou zajímavostí o této zemi. Dny ve Svratouchu byly plné nejen jazykových aktivit, ale také dalších her a činností, které prověřily a ukázaly naše dobré vlastnosti, dovednosti a schopnosti. Samozřejmě že jednotlivé skupiny mezi sebou bojovaly o to, která je lepší, šikovnější, závěrečné odměny po zničení prstenu ale patřily všem.

     Večerní slavnosti nás poučily něco o historii a dobrých vlastnostech jednotlivých skupin. Poslední večer jsme vypustili k nebi lampiony štěstí a doufáme, že naše tajná přání se jednou vyplní … Třeba aspoň to, že příští rok opět na pobytě … na viděnou!

IMG 2290b

Jazykovy pobyt 8.B 1Jazykovy pobyt 8.B 2Jazykovy pobyt 8.B 3Jazykovy pobyt 8.B 4Jazykovy pobyt 8.B 5Jazykovy pobyt 8.B 6Jazykovy pobyt 8.B 7Jazykovy pobyt 8.B 8Jazykovy pobyt 8.B 9Jazykovy pobyt 8.B 10Jazykovy pobyt 8.B 11Jazykovy pobyt 8.B 12Jazykovy pobyt 8.B 13Jazykovy pobyt 8.B 14Jazykovy pobyt 8.B 15Jazykovy pobyt 8.B 16Jazykovy pobyt 8.B 17Jazykovy pobyt 8.B 18Jazykovy pobyt 8.B 19Jazykovy pobyt 8.B 20