ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

Noc s Andersenem

... abych to řek jasně, při čtení je krásně, už nikdy nebudeš sám ...

     Každoročně 2. dubna se slaví Mezinárodní svátek dětské knihy. Je to den, kdy si připomínáme narození dánského pohádkáře H. Ch. Andersena. Noc s Andersenem je jednou z akcí, kterou se všichni příznivci pohádek a čtení vůbec snaží přiblížit knihy, čtení a předčítání dětem.

     Letos již podruhé jsme se do ní zapojili i na naší ZŠ TGM v Bystřici n. P., a za hlavní téma čtení na tento jedinečný večer jsme si zvolili Deníky. Natěšené a dobře vybavené děti se sešly v pátek večer ve škole, kde jsme společně strávili dlouhou noc čtením, povídáním, tvořením, hrami a dalšími činnostmi. Četli a rozebírali jsme různé deníky – od Deníku Malého poseroutky, Anny Frankové, Kocoura Modroočka přes deníky, které jsme našli třeba doma na půdě; došlo také na vlastní tvorbu deníkových zápisků … Někteří v sobě probudili ducha spisovatele a tužka se jen kmitala, v hlavách se rodilo neskutečné množství nápadů.

     O co nebyla nouze, byla zábava, radost ze společně stráveného času, legrace a dobrodružství. Dostalo se i na noční hru s detektivní zápletkou a závěr večera (noci) patřil zfilmovaným deníkům.

      Večer i noc jsme si všichni užili a těšíme se na další.


Žáci 6. a 7.B 

Noc s Andersenem 1Noc s Andersenem 2Noc s Andersenem 3Noc s Andersenem 4Noc s Andersenem 5Noc s Andersenem 6Noc s Andersenem 7Noc s Andersenem 8Noc s Andersenem 9