ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

Komiksy hravé a dravé

setkání s autorem fantasy a komiksové literatury

 

Pro sedmý ročník jsme letos v rámci týdne Bystřicko čte dětem připravili novinku. Pozvali jsme charizmatického Jiřího Walkera Procházku - tvůrce fantasy a komiksové literatury.

Během dvou velmi zajímavých hodin nás nadšeně provedl světem sci - fi, fantazy a komiksové tvorby (domácí i zahraniční). Podrobně jsme se pak věnovali žánru komiks - jeho charakteristickým znakům, hrdinům i zemím, které jsou jejich tvorbou proslulé (Amerika, Japonsko a Francie). 

Zajímavá byla i historie - za první komiksy totiž můžeme považovat pravěké malby v jeskyních, egyptské reliéfy v hrobkách nebo i středověké iluminace s církevní tematikou.

Podrobně jsme se i seznámili s procesem tvorby komiksů a profesemi, které jsou pro jejich vznik důležité. A na třech pracovních listech si žáci sami vyzkoušeli navrhnout komiksového hrdinu, vyjádřit emoce, používat piktogramy nebo citoslovce, sledovat posloupnost příběhu, barevně zprostředkovat určitou náladu.

Sedmáci odcházeli nadšení, se spoustou nových a zajímavých informací. A možná i s chutí a odvahou napsat svůj první komiks.

komiksy 1komiksy 2komiksy 3komiksy 4komiksy 5komiksy 6komiksy 7komiksy 8komiksy 9komiksy 10komiksy 11komiksy 12