Vezmi žlutou barvičku, maluj třeba věžičku...

aneb Anička Steinerová z 9.A vyhrála v literární části této soutěže!

Nezisková organizace Ochrana Klokočských skal pořádala 13. ročník mezinárodní výtvarné a literární soutěže. Tentokrát na téma Hračky a hry našich předků aneb S čím si lidé dříve hráli od roku 1989 zpět v čase. V loňském roce jsme si připomněli 100. výročí od vzniku Československa, proto organizátoři soutěže zvolili jako téma hračky a hry našich předků. Nehrají si totiž jenom děti. Například vojáky na frontách provázely karetní hry nebo domino. Jak dokládají četné archeologické výzkumy, hračky provázejí lidstvo odedávna. Toto téma mohly děti ztvárnit různými výtvarnými technikami nebo bylo možné napsat třeba fejeton, povídku či vypravování. Anička se zúčastnila se svým textem Osudy hraček 20. století a byla za svoji snahu odměněna 1.místem! Diplom, květinu a cenu ji osobně do školy přijela předat paní Hana Talli Hlubučková, organizátorka soutěže. Aničce gratulujeme a těšíme se na další úspěchy!!!

hugo 500d

hugo 500c