Dějepisná exkurze

tentokrát do Polska!

Již tradičně se naše škola vydává jednou za dva roky k našim severním sousedům, aby žákům 8. a 9. ročníku ukázala minulost našich předků.

Cílem letošní exkurze byl vyhlazovací tábor Auschwitz-Birkenau (Osvětim) a královské město Krakov. Počasí nám příliš nepřálo, ale žáci se nedali odradit. Statečně prošli oba tábory a trpělivě, s úctou a obrovským smutkem vyslechli vyprávění naší průvodkyně o zvěrstvech, které napáchala Třetí říše na "méněcenných" rasách i na svých vlastních německých obyvatelích.

500 Osvětim1

500 Osvětim2

V Krakově nám nepřetržitě lilo. Přesto jsme prošli celý Wawel, královský hrad, a zaposlouchali se do složité polské historie. S pýchou jsme zavzpomínali i na naše česká knížata a krále, kteří při různých příležitostech navštívili Polsko (nájezd knížete Břetislava, zisk polské koruny Václavem II. apod.).

500 Osvětim

Tolik očekávaný rozchod v Krakově jsme nakonec kvůli dešti zkrátili a po převlečení do suchého oblečení odjížděli spokojeně domů.

Více fotografií ve fotogalerii 9.A a 9.B.