ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

Na skládce s Hodanem a Hubertem

Ve čtvrtek 24. října přijely za našimi prvňáčky pracovnice ekologického centra Chaloupky s pracovištěm v obci Krátká.

Žáci zhlédli v podání obou lektorek ekologicky zaměřenou pohádku o dvou krysácích Hodanovi a Hubertovi, kteří žijí na skládce odpadu. Vzápětí se učili třídit odpad z této skládky. Dále se ve skupinách střídali na jednotlivých stanovištích, kde pozorovali žížaly a získali o nich zajímavé informace, krájeli pro ně bioodpad, trhali papírové kartony od vajec a chystali jim postýlku, a pomocí vrtačky pro ně vyráběli domečky.

V závěru děti založily tři kompostéry pro žížaly, k jehož výrobě vedly všechny skupinové aktivity. Také se dozvěděly, jak se o kompostér starat.

Děti se během programu neučily pouze třídit odpad a jak nakládat s bioodpadem, ale seznámily se se zásadami ochrany přírody a životního prostředí. Program byl pro žáky velkým přínosem a moc se nám všem líbil.

Ekologický program 1Ekologický program 2Ekologický program 3Ekologický program 4Ekologický program 5Ekologický program 6Ekologický program 7Ekologický program 8Ekologický program 9Ekologický program 10Ekologický program 11Ekologický program 12Ekologický program 13Ekologický program 14Ekologický program 15Ekologický program 16Ekologický program 17Ekologický program 18Ekologický program 19Ekologický program 20Ekologický program 21Ekologický program 22Ekologický program 23