Na skládce s Hodanem a Hubertem

Ve čtvrtek 24. října přijely za našimi prvňáčky pracovnice ekologického centra Chaloupky s pracovištěm v obci Krátká.

Žáci zhlédli v podání obou lektorek ekologicky zaměřenou pohádku o dvou krysácích Hodanovi a Hubertovi, kteří žijí na skládce odpadu. Vzápětí se učili třídit odpad z této skládky. Dále se ve skupinách střídali na jednotlivých stanovištích, kde pozorovali žížaly a získali o nich zajímavé informace, krájeli pro ně bioodpad, trhali papírové kartony od vajec a chystali jim postýlku, a pomocí vrtačky pro ně vyráběli domečky.

V závěru děti založily tři kompostéry pro žížaly, k jehož výrobě vedly všechny skupinové aktivity. Také se dozvěděly, jak se o kompostér starat.

Děti se během programu neučily pouze třídit odpad a jak nakládat s bioodpadem, ale seznámily se se zásadami ochrany přírody a životního prostředí. Program byl pro žáky velkým přínosem a moc se nám všem líbil.