Úspěch žáka naší školy v krajském kole Logické olympiády

V pátek 1. listopadu se v Jihlavě konalo krajské kolo Logické olympiády.

Naši školu reprezentovali v kategorii A žáků 3. až 5. ročníku Klára Kašubová a Jan Malaska, v kategorii B žáků druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých středních škol Max Bukal. Všichni tři jsou úspěšní řešitelé online testu základního kola.

Soutěžící vypracovávali písemný a potom i promítaný test. Logickou olympiádu pořádá Mensa České republiky, proto oba testy vyžadovaly samostatné logické uvažování a pohotové rozhodování.

Ve velké konkurenci se z našich žáků nejlépe umístil Jan Malaska z 5. třídy, který ze 47 soutěžících ve své kategorii obsadil krásné čtvrté místo. Těsně mu unikl postup do celostátního finálového kola.

Soutěžícím děkujeme za příkladnou reprezentaci školy v takto náročné soutěži a Honzíkovi blahopřejeme k velkému úspěchu!

Jana Zítková

Krajské kolo Logické olympiády 1Krajské kolo Logické olympiády 2Krajské kolo Logické olympiády 3