ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

Zápis do 1. tříd školního roku 2020/2021

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

blíží se očekávaná událost pro Vaše děti – zápis do prvních tříd. Radost je bohužel poznamenána aktuálními událostmi, ale zvládneme to. K hladkému průběhu Vám předkládáme následující informace:

 Opatření ministerstva:

„Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021. Zápisy budou probíhat v dubnu bez osobní přítomnosti dětí ve škole.“

Co to znamená bez osobní přítomnosti dětí ve škole a co tedy odevzdat?

Proběhne pouze formální část zápisů, motivační část (rozhovory s dětmi) se neuskuteční. V průběhu formální části zápisu zákonný zástupce dítěte požádá o zápis dítěte k plnění povinné školní docházky, tzn. doručí škole vyplněnou a podepsanou Žádost o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání. K tomu prosíme o vyplnění a doručení také Zápisního listu. Oba formuláře najdete pod odkazy na této stránce, nebo na našem webu v části Dokumenty a formuláře.

 Jakými způsoby a dokdy dokumenty doručit?

                               Zasláním od středy 1. 4. 2020 do pondělí 20. 4. 2020:

1.       do datové schránky školy - nxikz9z (podepsané dokumenty vložené jako přílohy)

2.       e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý email!)

3.       poštou

Osobním podáním v úterý 7. 4. 2020 od 9:00 hod. do 16:00 hod. v ZŠ T. G. Masaryka, Tyršova 409.

Zákonný zástupce (bez přítomnosti dítěte) odevzdá vyplněnou Žádost a Zápisní list. Prosíme vzít s sebou občanský průkaz zákonného zástupce a rodný list dítěte.

Ostatní informace

Rodiče, kteří budou žádat pro své dítě odklad povinné školní docházky, se dostaví osobně. Je vhodné mít již s sebou doporučení školského poradenského zařízení (poradny) a doporučení odborného lékaře nebo klinického psychologa.

Všichni rodiče obdrží po oficiálním zapsání dětí poštou Rozhodnutí o přijetí. Souhrnné výsledky budou k dispozici na webových stránkách školy a vyvěšené na vchodových dveřích školy.

Pokud budou rodiče žádat o účast dítěte ve školní družině, mohou zaslat vyplněnou Žádost o přijetí do školní družiny spolu s ostatními dokumenty.

A co děti?

Samozřejmě bychom se s nimi velice rádi seznámili už při zápisu, ale bohužel … Jakmile však pominou veškerá omezení, pozveme Vás rodiče i děti do školy a vše si vynahradíme ve studiu předškoláků Pastelka. O termínu Vás budeme informovat.

Vážení rodiče, víme, že současná situace s dětmi doléhá především na Vás, ale přijměte naše ujištění, že Vám chceme být maximálně nápomocni. Jsme Vám k dispozici od 7:00 hod. do 12:00 hod. na telefonním čísle 566 552 549, nebo na mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

S přáním zdraví do Vašich domovů

vedení školy