Bramboriáda

I letos už jsme ve školní družině stihli bramboriádu.

Akcička to byla podařená, děti nadšeně vyráběly zvířátka z brambor, tiskly bramborovými tiskátky, starší děti se vyřádily při škrábání brambor a jejich krájení doprovázely radostné výkříky, jen paní vychovatelka měla hrůzu v očích, aby nůž krájel opravdu jen bramboru a ne prstíčky. Z vysušených bramborových kostiček si děti mohly vyrobit přívěsek na klíče. Všeobecně jsme si řekli o důležitosti brambor a připomněli si jejich pěstování. Ale podzim nejsou jen  brambory, ale je to i krásně barevné listí, ovoce, ježečci a ostatní zvířátka, pořád se něco děje a my v družinách nezahálíme.