Chemická olympiáda

Začátkem února letošního roku byly zveřejněny úkoly domácí a praktické části Chemické olympiády kategorie D.

Z naší školy se do soutěže zapojily dvě žákyně z 9. ročníku Bára Ambrožová z 9. A a Tereza Skalníková z 9. B. Po úspěšném splnění domácí a praktické části následoval on-line test 1. kola CHO. Obě dívky se probojovaly do okresního kola Chemické olympiády. V okresním kole Baruška obsadila skvělé 5. místo, před ní byli jen studenti z gymnázií, Terezka skončila na pěkném 9. místě. Tím to ale neskončilo. Dívky byly vybrány do krajského kola Chemické olympiády. Také tam skvěle zabojovaly. V konkurenci 55 soutěžících se Terezka umístila na 32. místě a Baruška na 40. místě. Rozdíl mezi výsledky obou dívek byly pouhé 3 body.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

CHO 2021 500