ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

Adaptační kurz žáků 6. ročníků

...není nejdůležitější to, kam jdeme, ale to, jak a s kým jdeme...

     Po prázdninách nastoupily děti z pátého ročníku na druhý stupeň, do nových tříd, mezi nové kamarády, mnohdy i do nové školy. Bylo proto potřeba žáky mezi sebou seznámit a vzájemně se s nimi poznat. K tomu nám pomohl adaptační kurz, který se uskutečnil ve středu 10. září.

     Lektoři CP OCHZR nás provedli světem Ossiriand (Zemí sedmi řek). Výprava do neznáma nebyla snadná, ale děti přistoupily na to, že mají jeden druhého a společným úsilím to mohou zvládnout. Čekala je spousta dobrodružství a zábavy … Žáci i učitelé se lépe poznali, našli svá silná i slabší místa, o co či koho se mohou opřít nebo co se může ještě zlepšit. Děti si z adaptačního kurzu odnesly jako dárek Knihu poznání, do které si mohou zapisovat společné zážitky se svojí třídou, a talismany sloužící na jejich ochranu.

     Cílem takto společně stráveného času na výpravě bylo ukázat všem, že není nejdůležitější to, kam jdeme, ale to, jak a s kým jdeme.

Kurz 500 1

Kurz 500 2

Adaptacni_kurz 1Adaptacni_kurz 2Adaptacni_kurz 3Adaptacni_kurz 4Adaptacni_kurz 5Adaptacni_kurz 6Adaptacni_kurz 7Adaptacni_kurz 8Adaptacni_kurz 9Adaptacni_kurz 10Adaptacni_kurz 11Adaptacni_kurz 12Adaptacni_kurz 13Adaptacni_kurz 14Adaptacni_kurz 15Adaptacni_kurz 16Adaptacni_kurz 17Adaptacni_kurz 18Adaptacni_kurz 19Adaptacni_kurz 20