Adaptační kurz žáků 6. ročníků

...není nejdůležitější to, kam jdeme, ale to, jak a s kým jdeme...

Po prázdninách nastoupily děti z pátého ročníku na druhý stupeň, do nových tříd, mezi nové kamarády, mnohdy i do nové školy. Bylo proto potřeba žáky mezi sebou seznámit a vzájemně se s nimi poznat. K tomu nám pomohl adaptační kurz, který se uskutečnil ve středu 10. září.

Lektoři CP OCHZR nás provedli světem Ossiriand (Zemí sedmi řek). Výprava do neznáma nebyla snadná, ale děti přistoupily na to, že mají jeden druhého a společným úsilím to mohou zvládnout. Čekala je spousta dobrodružství a zábavy … Žáci i učitelé se lépe poznali, našli svá silná i slabší místa, o co či koho se mohou opřít nebo co se může ještě zlepšit. Děti si z adaptačního kurzu odnesly jako dárek Knihu poznání, do které si mohou zapisovat společné zážitky se svojí třídou, a talismany sloužící na jejich ochranu.

Cílem takto společně stráveného času na výpravě bylo ukázat všem, že není nejdůležitější to, kam jdeme, ale to, jak a s kým jdeme.

Kurz 500 1

Kurz 500 2