Závisláček - interaktivní preventivní program

13. listopadu navštívily naši školu lektorky ze Státního zdravotnického ústavu v Jihlavě se svým interaktivní programem pro sedmáky.

Dvouhodinový program je zaměřený na problematiku závislostí. Lektorky žáky seznámily s různými typy závislostí, s jejich riziky a zdravotními důsledky. Cílem programu bylo přivést žáky k zamyšlení, co závislosti lidem dávají a co jim berou. Největším úspěchem by bylo, kdyby si děti uvědomily, že toho, o co díky návykovým látkám mohou přijít, je strašně moc a lepší je vůbec s experimentováním s cigarety, marihuanou, alkoholem aj. nezačínat. Budeme jim držet pěsti, aby v běžném životě našly dostatek zdravého rozumu a dokázaly těmto nástrahám odolat.

Závisláček 1Závisláček 2Závisláček 3Závisláček 4Závisláček 5Závisláček 6Závisláček 7Závisláček 8