Noc s Andersenem již potřetí

V pátek 27. března 2015 jsme se již potřetí zapojili do "Noci s Andersenem", projektu zaměřeného na podporu čtení dětí.

Již dlouhou dobu předem se tentokrát děti ze všech družinek (1. - 5. třída) těšily na nocování ve škole a na "práci", která je čekala v rámci tohoto mezinárodního projektu. Čtenáři a čtenářky nocovaly ve všech koutech naší republiky již po patnácté, spalo se a četlo ve školách, družinách a knihovnách.

Před osmnáctou hodinou večer se tlačily do školy davy dětí se spacáky, plyšáčky, něčím dobrým a hlavně s chutí a elánem toho co nejvíce prožít. Všichni si nejprve nachystali své místo na spaní, společně jsme se navečeřeli (byla pizza, mňam!) a pak už jsme se vydali sbírat body na pohádkové cestě. Jednotlivá stanoviště hlídali klasické pohádkové postavy jako je pan král, vodník, čert a další, a děti museli plnit různě obtížné úkoly (hádat pohádky, létat na čarodějnickém koštěti, navlékat korálky pro vílu, ...). Příjemně unaveni pohádkovým putováním jsme se převlékli do pyžámek a usadili se nebo ulehli v tělocvičně ke společné pohádce na dobrou noc. Vybrali jsme ke čtení klasické české pohádky o Honzovi - Jak se Honza učil latinsky a Devět jednou ranou zabil. Pak už jsme si řekli jen dobrou noc a vydali se každý do své družinky nechat si zdát pohádkové sny. Někteří se nemohli ve svých spacácích uvelebit, ale zanedlouho se již ozývalo pravidelné oddechování ze všech stran.

Ráno nás probudili Bob a Bobek svým pozdravem "Vstávat a cvičit!", společně jsme posnídali z maminčiných zásob (výborné palačinky, koláčky, buchty všeho druhu), povykládali o svých snech, poté jsme uklidili své pelíšky a těšili se domů, až budeme všem vyprávět své zážiky.

Děkuji paním vychovatelkám z družiny za přípravu, dětem za pěkné společné zážitky a můžeme se všichni těšit na další rok a další nocování ve škole!