ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

Aktuálně koronavirus 17.3.2020

Vážení rodiče, žáci,

aktualizuji důležité informace k současnému dění:

  1. Škola zůstává uzavřena, telefonický kontakt na kancelář (566 552 549) je zajištěn v pracovní dny od 8:00 hod do 12::00 hod. V pondělí a ve středu je možno kontaktovat  pracovnice kanceláře osobně v době od 8:00hod do 14:00 hod. Týká se také vyzvedávání žádostí o ošetřovné.
  2. Z preventivních důvodů zajišťují pedagogové veškerou komunikaci elektronicky přes systém EDUPAGE, a to z domu. V případě potřeby se takto můžete obrátit na vyučující jednotlivých předmětů i třídní učitele. Pokud nemáte funkční přihlašovací data do EDUPAGE, obraťte se mailem na zástupkyně školy, které Vám data vygenerují - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
  3. Může se stát, že při předávání informací žákům dojde k nejasnostem. V tom případě prosím odesílatele zpráv upozorněte.
  4. Některé zadávané úkoly nemusí jít vypracovat na některých mobilních telefonech, na počítačích jsme však tento problém nezaznamenali.
  5. Nabízíme rozšířený seznam webových stránek pro využití rodičům i dětem:

http://www.msmt.cz/

https://www.mpsv.cz/

https://www.cssz.cz/

Odkazy pro výuku online:

1) Scio do odvolání uzavření škol zpřístupnilo zdarma přes 500 online testů z matematiky a češtiny. Testy jsou určeny pro žáky 3. až 9. tříd a zaberou 10 až 20 minut.
https://www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovaci-testy.asp

2) Matematiku pro 1.-9. ročník základních škol v hravé formě nabízí Matika.in
https://www.matika.in/cs/

3) Češtinu a matematiku pro 1. a 2. stupeň základní školy jde procvičovat i na Onlinecvičení.cz.
https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php

4) Pro žáky prvního stupně základních škol skvěle využijete portál Školákov.eu.
https://skolakov.eu/

5) Nakladatelství Fraus díky vládnímu opatření zpřístupňuje zdarma všechny své elektronické učebnice pro základní i střední školy.
https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma

6) Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA kvůli uzavření škol také volně zpřístupnilo své interaktivní učebnice (obsahují materiály pro první i druhý stupeň).
https://www.nns.cz/…/pomoc-s-domaci-vyukou-zaku-miuc-a-vy…/…

7)Online procvičování pro žáky základních škol, ale i pro maturanty nabízí Škola s nadhledem.
https://www.skolasnadhledem.cz/

8) https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22438/20-ZPUSOBU-VYUZITI-TECHNOLOGII-PRO-ONLINE-VYUKU-NEJEN-PO-UZAVRENI-SKOL.html?fbclid=IwAR34AR_AjrnYter6RA0XQeqsxfgDP2Ke-haQQ1y6D5Q9ZAC8VXOQYNzKWnY

9) http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-ostrava/novinky-ze-studia/402974-kdyz-se-nesmi-do-skoly-skola-prijde-domu-za-malymi-skolaky-i-studenty-ktere-cekaji-prijimacky/?fbclid=IwAR1RLSkAk84NF3lFQYj9_n-T7ndgnjpqtrhwQ95T8Cg3U5YMdjzmfytcgp8

10) https://nadalku.msmt.cz/cs

11) https://www.npicr.cz/aktuality/webinar-jak-na-online-vzdelavani

12) Přípravné online kurzy na Přijímací zkoušky na SŠ ZDARMA

https://www.edufix.cz/prijimacky-nanecisto/ctyrlete-obory

13) Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o., spustilo dne 16. 3. 2020 online výuku pro žáky 1. ročníku přes YouTube s pedagogem Mgr. Milošem Novotným.

 Živá vysílání můžete sledovat on-line každý den od 9:00 na YouTube kanálu Online výuka. Není nutné přenos sledovat živě, videa budou k dispozici k opakovanému přehrávání.

 V pondělí 16. 3. 2020 bylo zveřejněno první video, ve kterém se žáci seznamují s písmenem B, v úterý 17. 3. výuka pokračuje úvodem do kapitoly Jaro.

 Připomínáme, že:

  •  Bezplatně poskytujeme více než 5 000 výukových videí pro matematiku v 1. až 5. ročníku na www.matyskova-matematika.cz. Volně přístupná videa obsahují výklad ke každému cvičení každé stránky učebnic a lze je využít i v případě, kdy žáci používají jiné učebnice – probírané učivo je obdobné. Žáci tak mají možnost učit se matematiku z domova s učitelským výkladem.
  • Naše nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o., žákům, rodičům i učitelům nabízí také bezplatný přístup k multimediálním interaktivním učebnicím pro 1. a 2. stupeň základních škol pro předměty matematika, český jazyk, prvouka, vlastivěda, přírodověda, dějepis, zeměpis, přírodopis, chemie, výchova k občanství i anglický jazyk. MIUč+ zahrnují – kromě obsahu totožného s tištěnou učebnicí – více než 10 000 interaktivních cvičení a množství doplňkového materiálu, jako jsou videa, zajímavosti atd. Více informací zde.

 

Vážení rodiče,

je naším přáním, abychom všichni společně prošli tímto náročným obdobím ve zdraví a budeme se těšit na setkání s dětmi i Vámi všemi v klidnějších časech.

Mgr. Jaroslav Sláma, ředitel školy