ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

2. B

Třídní učitel:   Mgr. Eva Mejzlíková  stažený soubor
Zástupce rodičů:  
Rozvrh hodin:   rozvrh hodin

Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice

V pátek 7. června jsme se vydali společně se třídou 2.A na školní výlet.

Nejdříve jsme zamířili do jeskyně blanických rytířů v Rudce. Je to unikátní pískovcová jeskyně s tematikou Blanických rytířů. Tvůrcem tohoto uměleckého díla byl sochař – samouk Stanislav Rolínek. Jeskyně se nachází v přírodním areálu, ve kterém stojí i Burianova rozhledna.  Hned při vstupu do areálu jsme prošli krásnou smyslovou zahradou. Zde jsme otestovali své smysly, rozeznávali různé materiály, vůně nebo zvuky.
Naším dalším cílem byl státní zámek Lysice, kde na děti čekala prohlídka zámeckých prostor s komteskou včetně procházky zámeckou zahradou. Při prohlídce zámku jsme obdivovali bohatě zařízené interiéry Erwina Dubského, prošli se po sloupové kolonádě a nechali se okouzlit krásou květin v nově zrekonstruované zámecké zahradě.

Školní výlet se nám všem moc líbil.

 

Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 1Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 2Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 3Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 4Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 5Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 6Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 7Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 8Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 9Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 10Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 11Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 12Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 13Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 14Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 15Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 16Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 17Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 18Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 19Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 20Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 21Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 22Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 23Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 24Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 25Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 26Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 27Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 28Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 29Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 30Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 31Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 32Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 33Školní výlet - Jeskyně Blanických rytířů, zámek Lysice 34

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.