ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

7. B

Třídní učitel:   Mgr. Věra Šiborová  Fotka do třídy do rámečku 160
Zástupce rodičů:  Leona Nováková
Rozvrh hodin:   rozvrh hodin

Exkurze Botanicus

Zkouška manuální zručnosti

Ve čtvrtek 15. září navštívili žáci 7. AB v rámci ročníkové exkurze Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus v Ostré nad Labem. Paní průvodkyně nás seznámily se středověkým městečkem, její historií a řemeslnými dílnami, např. výroba mýdel, svíček, papíru, loutek, provazů a měšců, ražení mincí, rýžování zlata, pekárna a drátenická výroba. Žáci si mohli sami vyrábět nebo koupit hotové výrobky za groše, kterými se platilo v celém areálu. Také jsme se mohli procházet zahradami, kde se pěstují zelenina, okrasné rostliny, bylinky a koření, ovocné stromy a prolézat bludištěm zeravů. Pokud nám vyhládlo, pochutnávali jsme si v hodovně na výborných palačinkách, bramborových plackách a dalších pokrmech připravených z produkce místních zahrad. Z historie je zajímavé, že celý rozlehlý areál byl vybudován v roce 1999 na místě skládky. V roce jejího otevření 31. 10. 2000 ho navštívil princ Charles, který před areálem firmy Botanicus symbolicky vysadil českou lípu a anglický dub. Počasí bylo sice deštivé, ale dobrou náladu nám to nepokazilo. Domů jsme si přivezli plno dárků i zážitků. 

Exkurze Botanicus 1Exkurze Botanicus 2Exkurze Botanicus 3Exkurze Botanicus 4Exkurze Botanicus 5Exkurze Botanicus 6Exkurze Botanicus 7Exkurze Botanicus 8Exkurze Botanicus 9Exkurze Botanicus 10Exkurze Botanicus 11Exkurze Botanicus 12Exkurze Botanicus 13Exkurze Botanicus 14Exkurze Botanicus 15Exkurze Botanicus 16Exkurze Botanicus 17Exkurze Botanicus 18Exkurze Botanicus 19Exkurze Botanicus 20Exkurze Botanicus 21Exkurze Botanicus 22Exkurze Botanicus 23Exkurze Botanicus 24

 

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.