ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

7. B

Třídní učitel:   Mgr. Radka Hanychová  sova 1
Zástupce rodičů:  Michal Bělík
Rozvrh hodin:   rozvrh hodin

Evropský den jazyků

aneb začínáme s němčinou a ruštinou

Evropský den jazyků se slaví každoročně 26. září od roku 2001. Letošní celoškolní akce se uskutečnila v pátek 23. září. Žáci 7. ročníku začínají nově s druhým cizím jazykem, a to s němčinou a ruštinou. Proto naše třída vyhledávala informace o těchto jazycích a zemích, kde se těmito jazyky mluví. Po skupinkách si rozdělili témata, která zpracovali a následně i prezentovali ostatním. Němčináři se učili psát svá jména v azbuce, ruštináři vyhledávali německé ekvivalenty svých jmen. Práce byla zábavná, některé zajímavosti určitě zůstanou žákům v paměti a vzpomenou si na ně v hodinách zeměpisu.

Evropský den jazyků 1Evropský den jazyků 2Evropský den jazyků 3Evropský den jazyků 4Evropský den jazyků 5Evropský den jazyků 6Evropský den jazyků 7Evropský den jazyků 8Evropský den jazyků 9Evropský den jazyků 10Evropský den jazyků 11Evropský den jazyků 12Evropský den jazyků 13Evropský den jazyků 14Evropský den jazyků 15Evropský den jazyků 16Evropský den jazyků 17Evropský den jazyků 18Evropský den jazyků 19Evropský den jazyků 20Evropský den jazyků 21Evropský den jazyků 22Evropský den jazyků 23Evropský den jazyků 24Evropský den jazyků 25Evropský den jazyků 26Evropský den jazyků 27

 

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.