ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

9. A 2020

Třídní učitel:   Mgr. Marie Horáková  
Zástupce rodičů:  Marcela Štouračová
Rozvrh hodin:   rozvrh hodin

Jack O´ Lanterns

Jak jsme vyráběli halloweenské dýně.

 Vyřezávání dýní a jejich přeměna v Jack O´Lanterns je tradiční zábavou pro velkou část amerických dětí i dospělých.  Až osmdesát procent veškerých vypěstovaných dýní je prý spotřebováno právě pro tuto halloweenskou aktivitu.  Každý rok se v USA koná velké množství větších či menších„dýňových“ festivalů. Jedním z nejznámějších je například Great Jack O´Lantern Blaze v blízkosti New Yorku, kde bývá vystaveno až 7000 vyzdobených a osvětlených dýní.  A rekordy ze světa dýní? Nejtěžší vypěstovaná dýně prý vážila něco kolem 1000 kilogramů a nejrychleji vyřezaná dýně spatřila světlo světa během pouhých 24 sekund. Ty, které jsme vyřezávali my nám zabraly o něco více času a vážily podstatně méně než výše uvedená rekordmanka, ale i přesto byly jedinečné.

hallow 2

hallow 4

hallow 5