ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

9. B 2015

Třídní učitel:   Marie Horáková  
Zástupce rodičů:  Kateřina Proksová
Rozvrh hodin:   rozvrh hodin

Výlet na hrad Pernštejn

Dne 4. června se naše třída vydala na pěší výlet na hrad Pernštejn.

Sraz jsme měli až v osm hodin před budovou školy. Po doplnění zásob jsme autobusem popojeli z Bystřice na rozcestí do Josefova, protože naším tempem bychom z Bystřice na hrad snad ani nedošli. Cesta vedla krásnou jarní přírodou, ale někomu se zdála příliš dlouhá, únavná a nekonečná. Po dvou hodinách jsme dorazili na hrad Pernštejn. Po krátkém odpočinku jsme sebrali poslední zbytek sil a absolvovali zhruba hodinovou prohlídku hradu. I když řada z nás kdysi hrad navštívila, byla prohlídka pro nás v něčem zase nová. Po kulturním zážitku jsme se vydali na předposlední část našeho výletu. Sešli jsme z hradu do údolí - do Nedvědice. Zbytek cesty utekl velmi rychle, protože nás hnala vidina občerstvení a odpočinku. Po vydatném občerstvení jsme odešli na vlakové nádraží. Krátkou cestu vlakem využila většina třídy k dalšímu odpočinku. Výlet se nám líbil, i když pro někoho znamenala pěší tůra jejich zatím celoživotní výkon.

2014_8B_vylet_Pernst 12014_8B_vylet_Pernst 22014_8B_vylet_Pernst 32014_8B_vylet_Pernst 4