9. B 2016

Třídní učitel:   Mgr. Jana Koscielniaková
Zástupce rodičů:
Rozvrh hodin:   rozvrh hodin

Jak jsme si "hráli" na piráty

aneb jazykový pobyt v Daňkovicích

Když jsme se dozvěděli, že pojedeme na jazykový pobyt, nemohli jsme se dočkat. Ještě sice zbývalo několik dní do odjezdu, ale my jsme už začali přemýšlet, v jakém duchu se jazykový pobyt ponese. Když nastalo to ráno, které jsme se měli sejít před školou, všichni jsme zářili netrpělivostí a moc jsme se těšili.

IMG 2338

Nasedli jsme do autobusu. Cesta trvala asi půl hodiny, ale zdálo se, že jedeme celou věčnost. Konečně jsme dojeli do Daňkovic před penzion. Vzali jsme si svoje tašky a šli jsme dovnitř. Vyšli jsme po krátkých schodech a vydali jsme se doprava. Prošli jsme chodbou a po pravé straně byly pokoje po dvou a po třech. Vlevo nahoru po schodech byly pokoje po čtyřech. Ubytovávali jsme se asi hodinu a mezi tím si pro nás paní učitelky Eva Polachová a Jana Koscielniaková připravily 1. soutěž ve společenské místnosti. Jednalo se o nafouknuté barevné balónky se jmény. Každý si našel svoje jméno a podle barvy balónků jsme se zařadili do své skupiny. Sice jsme měli skupinky hotové, ale pořád jsme netušili, v jakém duchu se pobyt ponese. Proto následovala 2. soutěž, do které si každá skupinka měla vybrat jednoho dobrovolníka. Tomu se zavázaly oči. Musel si kleknout ke třem nádobám a rukou z nich vylovit indicii. V každé ze tří nádob bylo něco nechutného a smradlavého, a proto se od dobrovolníků často ozýval jekot. Nakonec jsme však indicie všichni vyluštili a přišli jsme na to záhadné téma: PIRÁTI Z KARIBIKU. Paní učitelky nám rozdělily bonbony podle toho, jak rychlí jsme byli při soutěžích a daly nám čas na to, abychom si vymysleli anglický název týmu a také pokřik. Potom jsme šli na oběd. Byla moc dobrá zeleninová polévka a vepřové maso s rýží. Po obědě jsme si všichni přečetli názvy svých týmů a pokřiky. Následovali další soutěže jak na rychlost, tak na angličtinářské vědomosti. Ani jsme se nenadáli a byl večer. A TO ZNAMENÁ ČAS NA DISKOTÉKU!!! Všichni jsme se oblékli a namalovali tak, abychom se co nejvíce podobali pirátům a vymysleli jsme si program a hymnu na večerní soutěž.

IMG 2471

Na vše jsme měli hodinu a půl. Nejlepší program a hymna byly opět vyhodnoceny bonbony a tentokrát také zlaťáky. Po diskotéce jsme šli ven a na kopec a tam jsme pustili lampionek štěstí, na který si každý napsal svoje přání. Vrátili jsme se do penzionu a pustili jsme si film Piráti z Karibiku v anglické verzi s titulky. Potom jsme šli spát. Druhý den ráno byl budíček v 7:30. Oblékli jsme se a šli jsme na rozcvičku. Potom následovali další soutěže a nakonec jsme si vyráběli trička. Každý si udělal na tričko svůj vlastní, vymyšlený vzor. Dodělali jsme si trička a šli jsme do pokojů sbalit se. Nasedli jsme do autobusu a odjeli do Bystřice před školu. Všem se nám pobyt moc líbil a jsme zvědaví, jestli  si pro nás paní učitelky něco přichystají i na příští rok :-).

Za 8.B Jana Vašíková

IMG 2490