ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

9. B 2018

Třídní učitel:   Mgr. Marcela Černá  
Zástupce rodičů:  Ing. Jitka Císařová
Rozvrh hodin:   rozvrh hodin

Čistá Vysočina v 9. B

Akce proběhla v rámci svátku „Den Země“ v pátek 20. dubna.

Každým rokem jsme se vydali do okolí Bystřice nad Pernštejnem a snažili jsme se úklidem odpadků zbavit přírody toho, co jí neprospívá. Jako deváťáci jsme měli náplň tohoto dne jinou než ostatní žáci naší školy. Naše cesta vedla na Vírskou přehradu. Prohlídka začala na hrázi přehrady. Kromě krásného výhledu do okolí jsme získali zajímavé informace o historii, výstavbě a významu tohoto vodního díla. Poté jsme sestoupili do vnitřních prostor hráze. Na konci cesty hrází nás čekala prohlídka vodní elektrárny. Naše putování bylo ukončeno návštěvou úpravny vody, která zásobuje již dlouhá léta pitnou vodou nejenom oblast Bystřicka. Po celou dobu nás provázelo pěkné počasí, které přispělo k příjemnému pobytu v areálu Vírské přehrady.

Čistá Vysočina 9.B 1Čistá Vysočina 9.B 2Čistá Vysočina 9.B 3Čistá Vysočina 9.B 4Čistá Vysočina 9.B 5