ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

9. B 2019

Třídní učitel:   Mgr. Marie Nebolová  160 120 hl foto
Zástupce rodičů:  p.Zdeňka Kitnerová
Rozvrh hodin:   rozvrh hodin

Naposledy na akci Čistá Vysočina

se základní školou a ve Víru

Poslední akci Čisté Vysočiny jsme na základní škole pojali trochu jinak. Nesbírali jsme jako každý rok odpadky kolem našeho města a v jeho okolí, ale absolvovali jsme exkurzi na vírskou přehradu, do místní vodní elektrárny a do úpravny vod.

500000

Spolužáci z Víru se zde pohybovali jako doma. Na podobné exkurze chodili již na prvním stupni, ale pro většinu z nás to byla premiéra. Vstoupit do srdce vírské přehrady byl zážitek nejen pro naše smysly, ale také pro naše svaly na nohou. Sejít tolik schodů během okamžiku byl opravdu nadlidský výkon. Také šplhání po žebříku nebyl pro každého snadný úkol. Odměnou nám ale byly maličké krápníky, tvořící se na stropě i na podlaze podzemní chodby.

500 2

V elektrárně jsme si prohlédli Francisovu i Kaplanovu turbínu a dozvěděli se, kdo všechno má možnost pít vodu z naší přehrady a jak moc elektrické energie naše malá elektrárna vyrobí.

500 1

Nejvíce otázek jsme museli zodpovědět v úpravně vod. Pan průvodce po nás chtěl informace z chemie i fyziky a někteří z nás se pěkně zapotili.

Celá akce ale byla vydařená. Vážíme si všech chvilek, kdy můžeme být spolu. Za dva měsíce nám to skončí a rozejdeme se každý na jinou školu.

9.B ve Víru 19.B ve Víru 29.B ve Víru 39.B ve Víru 49.B ve Víru 59.B ve Víru 69.B ve Víru 79.B ve Víru 89.B ve Víru 99.B ve Víru 109.B ve Víru 119.B ve Víru 129.B ve Víru 139.B ve Víru 149.B ve Víru 159.B ve Víru 169.B ve Víru 179.B ve Víru 189.B ve Víru 199.B ve Víru 20