ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

9. B 2019

Třídní učitel:   Mgr. Marie Nebolová  160 120 hl foto
Zástupce rodičů:  p.Zdeňka Kitnerová
Rozvrh hodin:   rozvrh hodin

Poslední exkurze na základní škole

Dějepisná - a rovnou do Polska!

Pomalu se loučíme. Poslední velkou akcí byla naše dějepisná exkurze do Polska. Jela s námi také 9.A, někteří spolužáci z osmých ročníků a dokonce část dětí ze ZŠ Strážek.

Vyjeli jsme již od půl druhé ráno. V osm hodin jsme dojeli do Osvětimi. Chvíli jsme čekali na naši paní průvodkyni a poté jsme již pod bránou Arbeit macht frei pocítli mrazemí v zádech. Šli jsme stejnou bránou, kterou kdysi prošli i naši českoslovenští občané, hlavně židovského původu, a cítili jejich strach, smutek, vztek a beznaděj.

500 Osvětim1

Ani druhý tábor v Březince tento dojem nesmazal. Spíše naopak. Lidská důstojnost zde byla pošlapána a člověk zde přestal být člověkem.

R 3

Rádi jsme opustili toto tragické místo a přesunuli se do královského města Krakov. Ani prudký liják nás neodradil od návštěvy královského hradu Wawel, kde jsme poobdivovali nejvýznamnější hrobky polských králů, postáli pod nějvětším krakovským zvonem Zikmundem a došli až na krakovské náměstí, kde jsme dostali na necelou hodinu volno.

500 Osvětim

Zpáteční cesta nám velmi utekla. Mnozí z nás usnuli, jiní sledovali hokejový zápas české reprezentace.

Osvětim 1Osvětim 2Osvětim 3Osvětim 4Osvětim 5Osvětim 6Osvětim 7Osvětim 8Osvětim 9Osvětim 10Osvětim 11Osvětim 12Osvětim 13Osvětim 14Osvětim 15Osvětim 16Osvětim 17Osvětim 18Osvětim 19Osvětim 20