ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

Projekt Adopce na dálku

 Nový dopis od naší Adong Stelly 

Protože je ještě malá a neumí moc dobře psát, požádala jednoho pracovníka o pomoc. Dopis je napsán samozřejmě v angličtině. Z druhé strany dopisu jsou kresby slovíček, které již malá Stella zná anglicky. O překlad do češtiny se tentokrát postaral Ondra Novotný z 9.A. Originál v angličtině je vyvěšen na nástěnce ŽP. 

Všichni zájemci o dopis do své třídy se mohou zastavit, dopis i s překladem jim pro svou třídu připravím. Zároveň by bylo dobré napsat nějakou stručnou odpověď pro "naši" malou holčičku.

 

Milá přítelkyně,

Stella mě požádala, jestli bych nenapsal dopis, protože ona ještě neví, jak psát dopisy. Řekla, že ona a její rodina jsou v pořádku. Stella moc děkuje za vaši podporu. Říkala, že její matka je vděčná za vaši velkorysost a modlí se, aby se vám Bůh odměnil.

Stella říká, že tento rok je v P.2 třídě. Snaží se učit každý den. Říká, že škola je nyní ve druhé své části. Ve školním roce jsou tři části s prázdninami mezi tím. První část začíná v únoru a končí v květnu, druhá část je od června do srpna, třetí část je od září do konce listopadu nebo do začátku prosince.

Stella řekla, že její rodina je hodně zaměstnaná na zahradě, protože je „mokré“ období, období pro sázení a pěstování plodin. Říká, že kukuřice je už hotová a že si užívá, když jí pečenou kukuřici.

Stella děkuje ještě jednou a říká, že příště napíše víc.

ADONG STELLA  s pomocí Justina Ojok Joggy (sociální pracovník)

 

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.