Ten vánoční čas ...

Děti čtvrtých tříd za poznáním tradic Vánoc na Vysočině.

Ve čtvrtek 28. listopadu 2013 se děti ze 4. tříd vydaly do střediska v Krátké, aby si povykládaly a dozvěděly se něco nového o tradičních Vánocích u nás, na Vysočině. Pracoviště v Krátké patří do organizace Chaloupky o.p.s., které zajišťuje ekologické výukové programy pro školy.

Celé dopoledne jsme strávili v pohodové předvánoční atmosféře. Pracovali jsme ve skupinách. Nejprve jsme si povídali o důležitých a mnohdy zapomenutých svátcích adventní doby, vyzkoušeli některé tradice (o sv. Lucii, Barboře, Ambrožovi, …) a také si sestavili vlastní „živý“ betlém.

Ve druhé části jsme si připravili tradiční horáckou štědrovečerní tabuli, vyzkoušeli některé zvyky a ochutnali také jednoduché pokrmy – oplatku s medem či houbového kubu. Celý den nám příjemně uběhl a naladil nás na adventní čekání a přípravu Vánoc.

Děti a učitelky 4. tříd ZŠ TGM