ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

Ten vánoční čas ...

Děti čtvrtých tříd za poznáním tradic Vánoc na Vysočině.

     Ve čtvrtek 28. listopadu 2013 se děti ze 4. tříd vydaly do střediska v Krátké, aby si povykládaly a dozvěděly se něco nového o tradičních Vánocích u nás, na Vysočině. Pracoviště v Krátké patří do organizace Chaloupky o.p.s., které zajišťuje ekologické výukové programy pro školy.


      Celé dopoledne jsme strávili v pohodové předvánoční atmosféře. Pracovali jsme ve skupinách. Nejprve jsme si povídali o důležitých a mnohdy zapomenutých svátcích adventní doby, vyzkoušeli některé tradice (o sv. Lucii, Barboře, Ambrožovi, …) a také si sestavili vlastní „živý“ betlém.

     Ve druhé části jsme si připravili tradiční horáckou štědrovečerní tabuli, vyzkoušeli některé zvyky a ochutnali také jednoduché pokrmy – oplatku s medem či houbového kubu. Celý den nám příjemně uběhl a naladil nás na adventní čekání a přípravu Vánoc.

                                                                      Děti a učitelky 4. tříd ZŠ TGM

Ten vánoční čas 1Ten vánoční čas 2Ten vánoční čas 3Ten vánoční čas 4Ten vánoční čas 5Ten vánoční čas 6Ten vánoční čas 7Ten vánoční čas 8Ten vánoční čas 9Ten vánoční čas 10Ten vánoční čas 11Ten vánoční čas 12Ten vánoční čas 13