ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

Batůžkový projekt

Děti pomáhají dětem.

Když se rozhlédneme doma kolem sebe, je pro nás (většinou) samozřejmostí, že děti mají své školní aktovky (batohy) - s obrázky svých oblíbených hrdinů či pohádkových postav; mají vícero oblečení, ze kterých si mohou vybírat; v tašce je penál s pastelkami, pera, pravítka a další pomůcky; v koupelně má každé naše dítko svůj kartáček na zuby, pastu, ručník; v předsíni pak jistě stojí pro každé dítě různé druhy bot - sandále, pevné boty, zimní boty. To, co je pro nás - většinou - samozřejmostí, je pro mnohé děti na světě jen sen, představa či přání. Díky projektu Mary´s Meals se spoustě dětem tyto sny a přání plní. 

I u nás ve škole jsme se připojili k myšlenkám organizace Mary´s Meals a jednomu z jejich projektů - Batůžkovému projektu. Shromažďujeme starší (ale stále funkční a pěkné) školní tašky, oblečení - sukně, trička, kraťase, sandály či přezůvky, školní pomůcky a nové hygienické potřeby, které - jak pevně věříme - udělají mnoha dětem v africké Malawi radost a pomohou jim v jejich přání moci přijít do školy vybaveni. 

Za necelý měsíc se naše třída proměňuje v shromaždiště krásných, starších i nových věcí, které brzy vyrazí za svými novými majiteli. Dělá nám radost, když nám jednotlivé dárky nosí větší či menší žáci naší školy; jsme potěšeny, když přebíráme věci určené pro sbírku od prarodičů, rodičů či ostatních, kterým není lhostejný život i dalších dětí na světě. Všem dárcům moc děkujeme, věříme, že stejnou radost budou mít i děti, pro které je sbírka určena.

Pokud budete chtít ještě něčím přispět do naší sbírky, neváhejte a přijďte k nám - nejpozději do pátku 8. listopadu 2019.

Více informací o projektu naleznete na https://www.marysmeals.cz/zapojte-se/projekty/batuzkovy-projekt . 

Za všechny věci určené pro sbírku děkujeme. EP a JČ

Jak sbírka probíhala od začátku až doposud? Podívejte se do naší fotogalerie.

batuzkovy projekt 1batuzkovy projekt 2batuzkovy projekt 3batuzkovy projekt 4batuzkovy projekt 5batuzkovy projekt 6batuzkovy projekt 7batuzkovy projekt 8batuzkovy projekt 10batuzkovy projekt 11batuzkovy projekt 12batuzkovy projekt 13batuzkovy projekt 14batuzkovy projekt 16batuzkovy projekt 19batuzkovy projekt 20batuzkovy projekt 21batuzkovy projekt 22batuzkovy projekt 1batuzkovy projekt 1