ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

Evropský den jazyků

aneb  Cestujeme po Evropě. 

Páteční ráno bylo za okny poněkud ponuré.I přes nepřízeň počasí jsme se rozhodli podniknout netradiční výlet.  V rámci oslavy Evropského dne jazyků jsme zatoužili procestovat téměř celou Evropu. Díky projektu se žáci dozvěděli o současném dění, ale neunikly jim ani významné historické události. Na své si přišli milovníci hudby, pohádek i přírody.  

Prvňáčci šli v tento den do školy jistě plni očekávání, protože se zapojili do prvního většího společného projektu. Ze tříd bylo slyšet cizojazyčné pozdravy a děti se na chvíli alespoň pomyslně ocitly v zemi svého spolužákave Francii. Výsledkem jejich pracného dopoledne byl i postavený Happy house, díky kterému se děti naučily spoustu nových anglických slovíček. Našim nejmenším ochotně pomáhali i žáci devátého ročníku, kteří pro ně vyráběli výukové materiály.  

Pracovní atmosféra však panovala i v ostatních třídách. Děti poznávaly Itálii, státy Evropské unie, ale podrobně se seznámily také například se státními symboly České republiky. Žáci pátého ročníku však zatoužili vycestovat ještě dál, do míst člověkem neobjevených a v rámci povídání si o Rusku putovali po stopách Gagarina do vesmíru. Na dalekou cestu zpět do minulosti se vydali i osmáci a procestovali Evropu křížem krážem s J.A.Komenským.Nad šálkem pravého anglického čaje děti do sebe nasály evropskou atmosféru opravdu plnými doušky.V závěruprojektového dopoledne se žáci mohli pochlubit krásnými zajímavými plakáty, Babylonskou věžímapou evropských živočichůnebo nápaditým dráčkem Koviďáčkem, který měl za úkol doručit dopis dětem do různých zemí. 

edj 2 500edj 3

edj 4

edj 5

edj 6

edj 7