ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

Bystřice nad Pernštejnem dříve a dnes

aneb Naše úspěchy v dětské umělecké soutěži!

 

Jedenáctou dětskou uměleckou soutěž vypsalo již v roce 2020 Město Bystřice nad Pernštejnem ve spolupráci s Mikroregionem Bystřicko, a to při příležitosti 440. výročí povýšení Bystřice nad Pernštejnem na město. Naši žáci z 3.A ( dnes už vlastně ze 4.A ) dokonce do společného tvoření zapojili i svoje rodiče a prarodiče, zapátrali v albech a přinesli do školy spoustu zajímavých starých fotografií. Ty jsme potom okopírovali, děti se pak pokusily podle snímků napodobit pózy, vše jsme potom ještě dokreslovali, domalovávali, dolepovali a zkrátka dotvořili tak, aby vzniklo jedno velké unikátní třídní leporelo. Děkujeme za skvělou spolupráci a vážíme si všech, kteří neváhali a s dětmi prošli rodinné archivy a zapůjčili nám svoje fotografie. Díky tomu jsme mohli originálním způsobem srovnat "staré zlaté časy" s dnešní dobou.

Za naši snahu jsme byli odměněni Cenou poroty!

bystricko 5004a

bystricko 5004b

bystricko 5004c

bystricko 5004d

bystricko 5004e

bystricko 5004

Do soutěže se také zapojila i 8.A. Před samotným vytvářením díla, které jsme nazvali Tak jako bájný Fénix povstalo město Bystřice po r. 1841 z popela, jsme navštívili Městské muzeum v Bystřici nad Pernštejnem. Tady nám velmi pomohla paní Straková, díky ní jsme odcházeli o mnoho chytřejší a následně jsme se mohli směle pustit do náročné grafické techniky. Obraz vznikal dlouho, tak tak jsme ho stihli dokončit... Ale nakonec se zadařilo! Potěšila nás Cena starosty Bystřice nad Pernštejnem!

Zde můžete vidět postupný proces vznikání obrázku:

bystricko 500a 1

A výsledek:

bystricko 500a 2

Oficiální předání diplomů a cen proběhne dne 30.6.2021 od 14:00 hodin v Amfiteátru města Bystřice nad Pernštejnem v rámci slavnostního vyhodnocení regionálních akcí.

Na slavnostní předání jste co nejsrdečněji zváni!!!

Virtuální výstavy dětských kreseb i literárních děl jsou již zveřejněny na webových stránkách Městského muzea Bystřice nad Pernštejnem - https://www.muzeumbystricko.cz/akce-muzea/detska-kresba a na webových stránkách Mikroregionu Bystřicko - www.regionbystricko.cz (záložka Dětská soutěž 2020). V rámci slavnostního předání bude přichystána také výstavka oceněných prací ve vývěsce pod starou radnicí, která se nachází na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem.