Odvezli jsme PET víčka

Kolik to asi bylo kilogramů?

Víte, kolik váží jedno PET víčko? Téměř nic. Ale když se jich sejde pořádné množství, už to není žádná sranda. Z Bystřice - z naší školy a také ze stacionáře ROSA se nám podařilo odvézt neuvěřitelných 1280 kg víček! Nejbližší město pro další zpracování tohoto materiálu je v Olomouci - firma PLASTOŽROUT; zde se víčka dále třídí, drtí a zpracovávají např. v kompostéry.

V mé třídě se během školního roku objeví spousta dětí s víčky; některé musíme vytřídit, protože již se dále nezpracovávají. Jsem ráda, že jsou v našem okolí stále domácnosti, kde mají tašku na víčka a nemají problém tam po dopití další lahve víčko odložit.

Je to malá pomoc, ale lepší než žádná - prodejem víček přispíváme na transparentní účet Martínka N. z Bystřice.

Pokud máte ve svém okolí další známé, kteří třídí víčka, přineste; čím víc, tím lépe! Od září začínáme se sběrem znovu. Všem dětem, rodičům a prarodičům moc děkuji, a těším se na další víčka :)

290586169 544838307278298 3222519566597902698 n

291364702 421521683210279 3187750197205954952 n

Tato víčka sbíráme (materiál HDPE 2):