Přespolní běh

Bojovnost našich běžců

Ve čtvrtek 9. října závodili naši žáci v okresním kole přespolního běhu, které se uskutečnilo v běžeckém areálu Pilské nádrže u Žďáru nad Sázavou. Základní školy měly 4 věkové kategorie – mladší žákyně a žáci, starší žákyně a žáci. Jednotlivé kategorie byly velmi početné, z 15 – 18 škol se na start postavilo průměrně až 100 závodníků. V „masovém“ běhu se běžci nevyhnuly pádům, pošlapaným nohám a žaludečním nevolnostem. V silné konkurenci vybojovaly mladší žákyně na 1 km 9. místo, mladší žáci na 2 km 10. místo, starší žákyně na 2 km 8. místo a starší žáci na 3 km 10. místo. Z jednotlivců si nejlépe vedli Katka Kadlecová (8.B) – 6. místo, Tomáš Pačiska (9.A) – 17. místo a Kristýnka Exlová (6.A) 21. místo. Žákům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.