Vítězství v soutěži návrhů na zkrášlení trafostanic

trafostanice na Sídlišti II "rozkvetla" vlčími máky Aniky Kajnarové

Již několik let vypisuje město ve spolupráci s dodavatelem energie EGD soutěž výtvarných návrhů na revitalizaci a zkrášlení technických staveb - trafostanic. V letošním roce jsme do soutěže zaslali několik návrhů a netrpělivě jsme čekali na rozhodnutí poroty. A úspěchů bylo hned několik. Celou soutěž a realizaci návrhu vyhrála Anika Kajnarová ze 7.A s malbou Vlčí máky, cenu starosty získala Erika Bukalová ze 7.A, která vytvořila dva návrhy - Podmořský svět a Prales. A cenu organizátora soutěže za barevné provedení získala Adélka Havlíčková ze 6.A s návrhem Sladkosti. Soutěže se také se svými pracemi zúčastnili Jan Stejskal z 8.A, Simona Podušková z 8.A a Kristýnka Králová ze 6.A. Všechny návrhy byly krásné, můžete si je prohlédnout v galerii pod článkem a děkuji všem za snahu udělat naše město krásnější.

Dostali jsme i příležitost podílet se i na realizaci vlastní malby, a tak jsme se vydali na sídliště vyzkoušet něco nového. Pod vedením studentek výtvarné školy, které návrh Aniky realizovaly, si všichni mohli namalovat část návrhu přímo v terénu. Jak práce probíhala se můžete podívat ve fotogalerii. A k vítězství patří samozřejmě i předávání cen a malá slavnost na terase našeho muzea, kde se všem dostalo zaslouženého ocenění.   J. Koscielniaková

1 do článkuMáky do článku

práce 1práce 2práce 3práce 4práce 5práce 6práce 7práce 8práce 9práce 10práce 11

slavnost 1slavnost 2slavnost 3slavnost 4slavnost 5slavnost 6slavnost 7slavnost 8slavnost 9slavnost 10slavnost 11