ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

3. B

Třídní učitel:   Mgr. Jana Zítková DSC08870 kopie
Zástupce rodičů:  Blanka Holečková
Rozvrh hodin:   rozvrh hodin

Nech brouka žít

V pondělí 2. května jsme jeli na školní exkurzi do ekologického střediska Baliny u Velkého Meziříčí. Společně s žáky 3. A a 3. C jsme absolvovali program s názvem „Nech brouka žít.“

Celý program byl věnován hmyzu. V první části si paní lektorka s dětmi povídala o včelách samotářkách. Děti pro ně vyrobily hmyzí hotel.

Ve druhé části si žáci s jinou paní lektorku povídali o hmyzu, skládali obrázek motýla a z přečteného textu o něm vybírali několik informací. Řadili modely vývojových stadií hmyzího jedince, přesvědčili se o tom, jak vidí hmyz, a získali nové vědomosti o životě včely, vosy a čmeláka. Pak si zahráli na detektivy a hledali nápovědy k vyluštění rébusu.

V závěru děti hledaly v zahradě areálu různé živočichy. Pan lektor jim o nich pověděl mnoho zajímavostí a děti si je prohlédly zvětšené na monitoru počítače.

Exkurze se nám všem velmi líbila a děti získané informace využijí při výuce i v běžném životě.

Nech brouka žít 1Nech brouka žít 2Nech brouka žít 3Nech brouka žít 4Nech brouka žít 5Nech brouka žít 6Nech brouka žít 7Nech brouka žít 8Nech brouka žít 9Nech brouka žít 10Nech brouka žít 11Nech brouka žít 12Nech brouka žít 13Nech brouka žít 14Nech brouka žít 15Nech brouka žít 16Nech brouka žít 17Nech brouka žít 18Nech brouka žít 19Nech brouka žít 20Nech brouka žít 21Nech brouka žít 22Nech brouka žít 23Nech brouka žít 24Nech brouka žít 25Nech brouka žít 26Nech brouka žít 27Nech brouka žít 28Nech brouka žít 29Nech brouka žít 30Nech brouka žít 31Nech brouka žít 32Nech brouka žít 33Nech brouka žít 34Nech brouka žít 35Nech brouka žít 36Nech brouka žít 37Nech brouka žít 38Nech brouka žít 39Nech brouka žít 40Nech brouka žít 41

 

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.