4. A

Zástupce rodičů:
Rozvrh hodin:   rozvrh hodin

Modrá a Velehrad

… to byl cíl naší školní exkurze.

Uskutečnila se ve čtvrtek 18. května, kdy jsme se vydali jsme na dlouhou cestu.

V expozicí Živá voda jsme se seznámili s životem ve vodě a kolem ní, s vodními živočichy i rostlinami. Podívali jsme se do průhledného tunelu, kde ryby plavaly všude kolem nás.

V další časti jsme navštívili archeoskanzen, který zachycuje podobu starého slovanského opevněného sídliště z doby Velké Moravy. Je tvořen stavbami - opevněním. Rozkládá se zde areál sídliště - hospodářský, duchovně - vzdělávací, výběh pro zvířata, areál řemeslnický. Navštívili jsme i budovu školy. Závěrem jsme se prošli k bazilice na Velehradě.