6. B

Zástupce rodičů:  Magda Uhlířová
Rozvrh hodin:   rozvrh hodin

Letíme Evropou ...

... společně s našimi deváťáky.

Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem ... A proto se i naši žáci učí od začátku své školní docházky cizím jazykům - děti v prvních třídách nejprve nápodobou, poslechem, později se seznamují s cizím jazykem i v psané formě. Anglický jazyk děti baví, rády se seznamují s cizími slovy pomocí jednoduchých písniček, básniček, her. Důlěžitost znát cizí jazyk, ale také význam vlastního, mateřského jazyka připomíná Evropský den jazyků, který se celoevropsky připomíná 26. září.

Na naší škole k této připomínce tradičně probíhá projektový den. My, prvňáci, jsme vytvořili "pracovní" tým s našimi deváťáky a pustili se do práce. Nejprve jsme si řekli, co to je Evropa, jaké státy zde najdeme a které kdo z nás navštívil (bylo jich opravdu mnoho). Později jsme si na tu naši cestu Evropou vytvořili (za vydatné pomoci starších kamarádů) úžasná trička - samozřejmě s logem letadla. A docestovali jsme až do Velké Británie, zkusili jsme "pravý" anglický čaj (i s mlékem) a sušenky. Také jsme zjistli, kolik různých nádherných vlajek patří evropským státům a vytvořili jsme si některé z nich.

Den utekl jako voda, zjistili jsme (snad) nějaké nové poznatky a zažili spoustu legrace a dobré nálady. Těšíme se na další společně strávené dny!

obr2

obr