6. B

Zástupce rodičů:  Magda Uhlířová
Rozvrh hodin:   rozvrh hodin

Páťáci v Praze!

Vzhůru do víru velkoměsta :)

Dlouho očekáváný den byl zde a my ráno, pěkně zčerstva, nastoupili do vláčku a vydali se za dobrodružstvím - tedy na školní výlet. Naším cílem nebylo nic menšího než samotné hlavní město Praha. Prošli jsme se historickým středem (Václavské a Staroměstské náměstí), svezli se na jezdících schoech a v metru (jeden z největších zážitků), vyšli si schody na Pražský hrad (nejvíce nás zaujalo slavnostní střídání stráží). Pak jsme prošli Nerudovou ulicí na zastávku Malostranská, popovezli se tramvají přes Vltavu, kolem Národního divadla na Národní třídu, odkud jsme se vydali krásnou vycházkou zpět na Václavské náměstí. Poslední (a velmi vítaná) zastávka byla v podnicích rychlého občerstvení. Na hlavním nádraží jsme ještě něktěří stihli pokouknout po knihách či dalších suvenýrech a unaveni jsme sedli do rychlíku Vysočina, který nás opět dovezl domů.

Byl to velice slunečný, veselý den plný zážitků, smíchu a radosti. Doufejme, že na společně strávené radostné chvíle budeme ještě dlouho v dobrém vzpomínat!

P. S. Děti fotily jako divé, takto jsme je zachytily my dvě :)