9. A 2015

Rozvrh hodin:   rozvrh hodin

Terezín

Dějepisná exkurze tentokrát po ČR

Letos jsme vyvezli "deváťáky" do pracovního tábora Terezín. Nejdřívě jsme ale navštívili zámek Ploskovice, na kterém se natáčela například pohádka Princ a Večernice.

500 1

Terezín naše škola navštívila poprvé. V předchozích letech jsme jezdili do vyhlazovacího tábora Osvětim v Polsku. Terezín byl pouze táborem pracovním a "přestupným, z něho byli vězni převáženi do konečných, vyhlazovacíh táborů. Museli jsme tedy konstatovat, že podmínky v Terezíně byly oproti Osvětimi podstatně lepší. I tady ale lidé umírali, byli mučeni apod.

500 2

500 3

Na závěr exkurze dostali žáci rozchod v Praze Na Černém mostě. Celá exkurze proběhla bez větších problémů a doufám, že si z ní žáci odnesli i nové poznatky a vědomosti.