ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

9. A 2015

Třídní učitel:   Mgr. Marie Nebolová  
Zástupce rodičů:  P. Roman Bárta
Rozvrh hodin:   rozvrh hodin

Terezín

Dějepisná exkurze tentokrát po ČR

Letos jsme vyvezli "deváťáky" do pracovního tábora Terezín. Nejdřívě jsme ale navštívili zámek Ploskovice, na kterém se natáčela například pohádka Princ a Večernice.

500 1

Terezín naše škola navštívila poprvé. V předchozích letech jsme jezdili do vyhlazovacího tábora Osvětim v Polsku. Terezín byl pouze táborem pracovním a "přestupným, z něho byli vězni převáženi do konečných, vyhlazovacíh táborů. Museli jsme tedy konstatovat, že podmínky v Terezíně byly oproti Osvětimi podstatně lepší. I tady ale lidé umírali, byli mučeni apod.

500 2

500 3

Na závěr exkurze dostali žáci rozchod v Praze Na Černém mostě. Celá exkurze proběhla bez větších problémů a doufám, že si z ní žáci odnesli i nové poznatky a vědomosti.

dějepisná exkurze 1dějepisná exkurze 2dějepisná exkurze 3dějepisná exkurze 4dějepisná exkurze 5dějepisná exkurze 6dějepisná exkurze 7dějepisná exkurze 8dějepisná exkurze 9dějepisná exkurze 10dějepisná exkurze 11dějepisná exkurze 12dějepisná exkurze 13dějepisná exkurze 14dějepisná exkurze 15dějepisná exkurze 16