ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

9. B 2019

Třídní učitel:   Mgr. Marie Nebolová  160 120 hl foto
Zástupce rodičů:  p.Zdeňka Kitnerová
Rozvrh hodin:   rozvrh hodin

Školní výlet

....tentokrát do hlavního města!

Letošní školní výlet jsme si naplánovali do Prahy. Zlákala nás výhodná cena jízdenek.

Vše probíhalo podle plánu. Nikdo nezaspal, vlak neměl zpoždění, a tak jsme těsně před desátou vystupovali na hlavním nádraží v Praze. Díky perfektní navigační schopnosti naší Sandry jsme nikde nebloudili. GPS nás bezpečně vedla kolem domu U Černé matky boží, Celetnou ulicí k Obecnímu domu. Po projítí Prašnou bránou jsme se ocitli na Staroměstském náměstí. Pokochali jsme se pohledem na Pražský orloj, zavzpomínali na Jana Husa u jeho sochy a již mířili na Karlův most. Díky chladnějšímu počasí jsme byli ušetřeni velkému davu turistů. Mohli jsme se fotit dokonce i přímo na mostě.

Po starých zámeckých schodech jsme vystoupali k Pražskému hradu. Museli jsme projít přes bezpečnostní rámy a již se před námi otevřelo hradební nádvoří. Díky výhodnému vstupnému jsme získali možnost nahlédnout do různých památek na Hradě. Bohužel velká fronta před chrámem sv. Víta nás odradila od vstupu do tohoto historického skvostu, poobdivovali jsme jej tedy pouze zvenku. Prohlédli jsme si ale interiér baziliky sv. Jiří a nakoukli do domečků ve Zlaté uličce.

500 výlet

500 výlet1

Po nových zámeckých schodech jsme se dostali do čtvrti Josefov. V židovském městě jsme navštívili Pinkasovu synagogu, obřadní síň a židovský hřbitov. Se smutkem jsme zavzpomínali na naše židovské bratry, kteří byli v minulosti stále pronásledováni a jejichž tragický osud se uzavřel za druhé světové války.

Pro zlepšení nálady jsme navštívili nákupní středisko Palladium, kde jsme mohli v pěti podlažích uspokojit nákupní horečku a zahnat hlad v nejrůznějších restauracích.

Zbytek výletu proběhl v přátelské a pohodové atmosféře. Domů jsme přijeli unaveni, ale maximálně spokojeni.

Školní výlet 9.B 1Školní výlet 9.B 2Školní výlet 9.B 3Školní výlet 9.B 4Školní výlet 9.B 5Školní výlet 9.B 6Školní výlet 9.B 7Školní výlet 9.B 8Školní výlet 9.B 9Školní výlet 9.B 10Školní výlet 9.B 11Školní výlet 9.B 12Školní výlet 9.B 13Školní výlet 9.B 14Školní výlet 9.B 15Školní výlet 9.B 16Školní výlet 9.B 17Školní výlet 9.B 18