ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

Zeměpis

Charakteristika předmětu:

  • Obrázky, videa, mapy, luštění, písničky, internet, soutěže – a určitě ještě mnohem víc čeká na naše žáky v zeměpise.
  • Výuka zeměpisu probíhá v odborné učebně, která je skvěle vybavená. Kromě map a názorných pomůcek využíváme interaktivní tabuli, díky které se staly hodiny zeměpisu pestřejší. Žáci na tabuli plní úkoly, zábavné úlohy, doplňují slepé mapy, řeší testy aj. Počítač v učebně je připojený k internetu, můžeme si tedy kdykoli probírané učivo ověřit v encyklopediích, výklad doplnit videem či fotografiemi kteréhokoli místa na Zemi.
  • V každém školním roce plní naši žáci úlohy zeměpisné olympiády.
  • Žáci jsou v hodinách zeměpisu vedeni k samostatnému řešení problémů, k vyjadřování a obhajování svého názoru, k respektování názoru spolužáků, ke spolupráci. Některá témata jsou probírána prostřednictvím projektových úkolů.

Pomůcky a domácí úkoly:

  • učebnice příslušného ročníku
  • školní sešit č. 544
  • univerzální cvičný sešit č. 544
  • žáci 6. a 8. ročníků – testový sešit č. 524 (odevzdávají vyučujícímu) - do testových sešitů mohou rodiče při návště školy kdykoli nahlédnout
  • příprava na hodiny: písemné úkoly se zpravidla nezadávají, žáci se připravují na hodiny ústně podle učebnice, atlasu a zápisu ve školním sešitě, na každou hodinu je potřeba opakovat 2-3 poslední látky (pokud učitel neurčí jinak), o písemné práci jsou žáci zpravidla informováni předem prostřednictvím školního informačního systému

Společnost Scolarest nabízí možnost využití platební brány.

Společnost  Scolarest nabízí možnost využití platební brány. Více informací zde.

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.