ZŠ Bystřice nad Pernštejnem - foto
o stránku zpět

Zápis z jednání školské rady dne 22. 11. 2016

Jednání školské rady se konalo 22. listopadu 2016 v žákovské knihovně školy.

Datum jednání:                    22. 11. 2016

Místo jednání:                      ZŠ TGM – žákovská knihovna

Počet přítomných členů ŠR:  5 (omluven Aleš Sitař)

Hosté:                                 2 (vedoucí školního stravování Jarmila Knauverová, ředitel školy  

                                          Jaroslav Sláma)

Jednání řídí:                         Jana Zítková

Zapisovatel:                         Marie Nebolová

Ověřovatel zápisu:                Věra Skalníková

 

 Program jednání:

1. Přivítání, seznámení s programem jednání ŠR

2. Určení zapisovatele a ověřovatele zápisu

3. Kvalita školního stravování

4. Projednání Přílohy k ŠVP

5. Usnesení, závěr

 

ad 1) Program jednání byl jednomyslně schválen.         

ad 2) Zapisovatelkou a ověřovatelkou zápisu byly všemi hlasy určeny paní Marie Nebolová a paní Věra Skalníková.

ad 3) Na základě častých připomínek na kvalitu školního stravování z řad žáků, jejich rodičů a zaměstnanců školy sepsali členové školské rady připomínky (viz. PŘÍLOHA) a zaslali je vedoucí školního stravování paní Jarmile Knauverové. Na toto jednání ji pozvali, aby se k nim mohla vyjádřit. Dále měli na paní vedoucí několik dotazů (viz. PŘÍLOHA). Mezi zúčastněnými proběhla dlouhá a věcná diskuze. V závěru schůzky se přítomní dohodli na propagaci méně známých jídel.

K bodu 1 - Připomínky ke školnímu stravování:

Ve Smlouvě o zajištění stravování z 10. 7. 2012 mezi Městem Bystřice n. P. a zařízením školního stravování SCOLAREST, spol. s. r. o., článek IV, odst. 4.14 stojí:

„Poskytovatel se zavazuje, že se hlavní jídlo nebude v průběhu 20 pracovních dní opakovat.“

ad 4) Školská rada projednala Přílohu č. 1 ke Školnímu vzdělávacímu programu Základní školy T. G. Masaryka, č. j. 350/16, s účinností od 23. 11. 2016. Příloha se týká změn v Učebních osnovách předmětu cvičení z anglického jazyka pro školní roky 2016/2017 a 2017/2018.

ad 5) Usnesení:

Školská rada se dohodla, že bude nadále sledovat kvalitu a výběr jídel ve školní jídelně. Případné nedostatky bude ihned řešit s paní vedoucí. Dále se domluvila na termínu další schůzky v únoru 2017. I na toto jednání bude přizvána vedoucí školního stravování. Projednala i Přílohu č. 1 ke Školnímu vzdělávacímu programu Základní školy T. G. Masaryka, č. j. 350/16, s účinností od 23. 11. 2016.

 

PŘÍLOHA

Připomínky ke školnímu stravování na ZŠ TGM Bystřice n. P. (září - říjen 2016)

1) Je nějaký časový úsek, po kterém se jídla opakují? Jsou jídla, která se opakují po čtrnácti dnech.

2) Proč je nedostatek sladkých jídel a stále se opakují ta stejná?

(7 sladkých jídel - 2× krupičná kaše, 2× dukátové buchtičky, 1× rýžová kaše, koblihy a nudle s mákem). Ke třem sladkým jídlům byl jako příloha podáván moučník!

Chybí: lívance s ovocem, palačinky, plněné kynuté buchty, ovocné knedlíky, švestkový táč, makový (jablečný) závin, šulánky s mákem, vdolky s tvarohem, žemlovka, rýžový nákyp, bramborové placky sypané mákem, …

3) Jídlo, které vypadá skoro stejně: připravené z mletého masa, např. přírodní sekaný řízek, sekaná pečeně 2×, karbanátek 2× - ke všemu byla jako příloha bramborová kaše (připravená z ?)

4) Nevhodné kombinace jídel a přílohy: 6× třetí jídlo zeleninový salát a příloha také zeleninový salát, 3× sladké jídlo a příloha moučník

5) Nevhodné kombinace polévky s hlavním jídlem, např.: polévka čočková, moravský vrabec a kysané zelí; čočková polévka, selská vepřová pečeně a kysané zelí; !!! hrstková polévka, kovbojské fazole a jako příloha zelný salát - dané kombinace způsobují trávící obtíže

6) Malá porce ovoce jako přílohy - oschlá, zahnědlá čtvrtka jablka

7) Moučník jako příloha je vždy bez náplně nebo polevy a jedná se o velmi malou porci.

8) Ryba podávaná pouze jako rybí filé (velmi malý kousek masa) a to dušené neustále na různých druzích zeleniny nebo na másle (7×)

9) Velmi často se v jídelníčku objevuje "červená" omáčka.

10) Uvítali bychom nějaký tematický týden (tortilly, gyros,….).

11) Úplná absence některých jídel: sladká (viz výše), španělský ptáček, klasický řízek, kuřecí masová směs, uzené s brambory, masová roláda, lasagne, pene se sýrovou (špenátovou) omáčkou, smažená játra, smažený květák (brokolice), plněné bramborové knedlíky se zelím, bramborák s masovou směsí, jiné ryby než filé, …

12) Přílohy během dvou měsíců k hlavnímu jídlu:

knedlík 14×, těstoviny 21×, rýže 22×, brambory 9× (z toho 7× k filé), bramborová kaše 5× (vždy k mletému masu)

13) Kuřecí stehno - stejná porce pro prvňáčka jako pro dospělého, to stejné je i u masa.

14) Paní kuchařky se ptají dětí, zda chtějí maso - mají ho v ceně oběda, je jejich věc, zda ho vrátí nebo třeba vezmou domů.

 

Dotazy ke školnímu stravování na ZŠ TGM Bystřice n. P.

1. Používají se v kuchyni dochucovadla typu glutamát sodný, kvasnicový hydrolyzát, sójová bílkovina, apod.? Pokud ano, co uděláte proto, aby se tato dochucovadla nepoužívala, když se všeobecně mluví o jejich škodlivosti na zdraví, obzvláště dětí?

2. Používáte v kuchyni polotovary např. bramborovou kaši, atd. Pokud ano, tak proč, když bydlíme na Vysočině v kraji brambor?

3. Jak motivujete děti, aby zkoušely nová jídla a preferovaly zdravější jídla (tj. více zeleniny, různé druhy obilovin, apod.)?

4. V minulosti se stalo, že poté, co si někdo stěžoval, byla 14 dní snaha viditelná, ale nevydržela příliš dlouho. Co hodláte dělat s tím, aby změna jídelníčku měla trvalejší charakter?

5. V České republice byl vypsán zajímavý celostátní projekt Pestrá strava bez zbytečné chemie (rozumí se konzervanty, umělá sladidla, barviva, glutamáty - což jsou látky, které by kvalitní oběd neměl obsahovat). Je zaměřený na zvýšení kvality školního stravování. Proběhl už 3. ročník. Zajímáte se o podobné projekty nebo spolupracujete s výživovými poradci?

Informace o cookies

Když kliknete na „Přijmout všechny soubory cookie“, poskytnete tím souhlas k jejich ukládání na vašem zařízení, což pomáhá s navigací na stránce, s analýzou využití dat a s našimi marketingovými snahami.

Nastavení cookies


Používáme následující soubory cookies

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Tyto cookies jsou nezbytné k tomu, aby Webové stránky fungovaly, takže není možné je vypnout. Většinou jsou nastavené jako odezva na akci, kterou na Webových stránkách sami provedete, jako je např. bezpečnostní nastavení, přihlašování, vyplňování formulářů. Prohlížeč můžete nastavit tak, aby blokoval soubory cookies nebo o nich posílal upozornění. Mějte na paměti, že některé stránky bez těchto souborů nebudou fungovat. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě. Tyto cookies můžeme nastavovat my nebo poskytovatelé třetí strany, jejichž služby na stránkách používáme. Tyto soubory cookies neukládají žádné informace přiřaditelné ke konkrétní osobě.
Tyto cookies slouží ke zlepšení fungování Webových stránek. Umožňují nám rozpoznat a zjistit počet návštěvníků a sledovat, jak návštěvníci používají Webové stránky. Pomáhají nám zlepšovat způsob, jakým Webové stránky fungují, například tak, že umožňují uživatelům snadno najít to, co hledají. Tyto cookies neshromažďují informace, které by dokázaly identifikovat Vaši osobu. Pomocí těchto nástrojů analyzujeme a pravidelně zlepšujeme funkcionalitu našich Webových stránek. Získané statistiky můžeme použít ke zlepšení uživatelského komfortu a abychom učinili Vaši návštěvu Webových stránek zajímavější pro Vás jako uživatele.